Červen 2007

Moulin Rouge

30. června 2007 v 17:35 Filmy, jejich recenze a hlášky
Popis:
Píše se rok 1900 a Nicole Kidman září v roli Satine, oslňující hvězdy oblíbeného nočního kabaretu, který navštěvuje společenská dekadentní smetánka. Na vrcholu své slávy krásná kurtizána rozněcuje touhy všech mužů, kteří se s ní setkají. Svým kouzlem také očaruje mladého spisovatele Christiana, kterého hraje Ewan McGregor. Jejich milostný román a životní láska způsobí skandál a vše nabere nečekaný směr...
Recenze:
Tento film spadá do kategorie drama;muzikál;romantika. Pro některé diváky je film od začátku průhledný, ale nenechte se odradit, je to ohromující podívaná. Režisér je totiž obdivuhodný tím, že si na nic nehraje a nesnaží se nic zamotávat = už od začátku dává jasně najevo, jak vše dopadne. Moulin Rouge je především plný ostrých barev, vysokých i nízkých tónů, rychlých pohybů a nepravidelných tvarů. Od začátku se musíte plně soustředit na děj, aby vám neunikla ani vteřinka děje, protože spád je velice rychlý. Režisér Baz Luhrmann prostě vytvořil pohádkový příběh o celoživotní lásce...
Hlášky a věty z filmu:
1. The greatest thing you´ll ever learn is just to love and be loved in return! (To nejkrásnější co můžeš poznat/naučit se, je milovat a lásku přijímat.)
2. The most beautiful of all these was the woman who I loved. (Nejkrásnější ze všech byla žena, kterou jsem miloval.)
3. They called her "The Sparkling Diamond." (Říkali jí "Třpytivý diamant.")
4. The woman I loved...is...dead. (Ta žena, kterou jsem miloval, je mrtvá.)
5. The children of the revolution. (Děti revoluce.)
6. There was one problem. I´d never been in love. (Byl tu jeden problém. Nikdy jsem nebyl zamilovaný.)
7. And you´ll be...a real actress. (A ty budeš...pravá herečka.)
8. You´ve frightened her away. (Vystrašili jste ji.)
9. Oh, Marie...Oh, these silly costumes. (...Oh, ty hloupé kostýmy.)
10. Yours are the sweetest eyes I´ve ever seen. (Tvoje jsou ty nejsladší/nejkrásnější oči, jaké jsem kdy viděl.)
11. One day I´ll fly away, leave all this to yesterday... (Jednoho dne odletím pryč, nechám všechno za sebou/včerejšku.)
12. My little sparrow is dying? (Moje malá holubička/vrabec umírá?)
13. The show must go on. (Show/představení musí pokračovat.)
14. Come what may! (Ať se stane cokoliv!)
15. Because she doesn´t love you! (Protože vás nemiluje!)
16. This ending will be rewritten...with the courtesan choosing the maharajah...(Ten konec bude přepsán...s kurtizánou, která si vybere maharádžu.)
17. I don´t want you to sleep with him. (Nechci abys s ním spala.)
18. And please believe...when I say...I love you! (A prosím věř mi, když řeknu, že tě miluju!)
19. Today is day, when dreaming ends! (Dnes je den, kdy snění končí!)
20. I´ve paid my whore! (Zaplatil jsem za děvku!)
21. A love that will live forever. (Láska, která žije navěky.)
22. The end...(Konec...)
TOPlist

Constantine

30. června 2007 v 15:48 | Princezna |  Filmy, jejich recenze a hlášky
Popis:
Thriller - Narodil se s darem, který by si nikdy sám nevybral. Dokáže rozpoznat padlé anděly a démony, kteří se v lidském vzevření pohybují po zemi. Constantine (Keanu Reeves) se snaží sprovodit ze světa několik ďáblových zplozenců a tím si vykoupit cestu do nebe za to, že se v mládí pokusil o sebevraždu. Není to žádný světec a hrdinstvím pohrdá. Nestojí o obdiv a lidské problémy ho zdaleka netíží. Celý jeho život ale převrátí naruby hezká policistka (Rachel Weisz), které skočí ze střechy dvojče Isabela a ona si myslí, že to rozhodně sebevražda nebyla, protože Isabela i Angela jsou katoličky. Proto se obrátí na pomoc k Johnu Constantinovi.
Recenze:
Constantine je velmi povedený film a díky režisérovi Francisu Lawrencovi také velmi originální. Je to směs detektivky a hororu, která se podařila velice dobře namíchat. Navíc skvělé obsazení pomohlo k popularitě a oblíbenosti. Obsahuje několik inteligentních a neohraných scén u kterých se zapotíte hrůzou nebo pobavíte (Constantine oplývá spíš černým humorem bych řekla..). Takže co víc si přát?! Hodnotím tento film tak 90%.
Vybrané hlášky a věty z filmu:
1. Move the damn car! (Popojeď proklatě s tím autem!)
2. Smile pretty, you vain prick! (Usměj se ty malý hajzle!)
3. Oh yeah, that´s...Much obliged. Thank you. (Oh ano, ten je...Jsem ti zavázán. Děkuji.)
4. Oh, you´ll love this. Screech beetle from Amityville. (Ano, tohle budeš milovat. Ječící cvrček z Amityvillu.)
5. First come, first served. (Kdo dřív přijde, ten dřív mele.)
6. Must have been Satan´s stomach growling. ( To muselo Satanovi kručet v břiše.)
7. Demons stay in hell...Angels in heaven. (Démoni zůstávají v pekle, andělé v nebi.)
8. Finger - licking good. ( Přeložili to jako - Jako když olízneš prst, ale mě se to moc nezdá.. :D)
9. Always a catch! (Překládá se to do dvou významů, ale já jsem našla ještě 3: a) Mám to ale štěstí; b) Vždycky je tu háček; c) Vždycky chytím...)
TOPlist

Koukni se a přemýšlej.

29. června 2007 v 20:12 | Princezna |  Trocha filosofie
Nedávno jsem něco hledala na internetu a trošku jsem zabrousila do jiných končin.......... Našla jsem velice zajímavý článek o lidských hodnotách. Autorka tam píše, aby každý, kdo si jej přečte zkopíroval obsah a umístil ho na své stránky. Doufám, že nebude vadit, když sem připíšu něco ze své hlavy.
Vy, co si tento článek přečtete, nejspíš žijete v tak vyspělém státu, možná i moderním, že máte internet, počítač a všechno co k tomu patří. Ale zkuste se rozhlédnout okolo sebe a zeptat se na otázku:
Vadí ti něco? Máš nějaký problém?
1. Nerad chodíš do školy?
Oni chodí rádi.
2. Nemáš rád ovoce a zeleninu?
Oni si nevybírají.
3. Jsi na dietě?
Oni na ni umírají, protože nemají co jíst.
4. Vadí ti, že tvoji rodiče se ti pletou do života?
Oni nemají rodiče.
5. Nudí tě pořád stejné hry a hračky?
Oni nemají na výběr.
6. Koupili ti Adidas a ty si chtěl Nike?
Tady mají jen jednu značku.
7. Vadí ti, že musíš v 8 večer spát?
Oni se nechtějí probudit.
JE MI TO, CO MÁM DOMA MÁLO? CHCI NOVÉ HRAČKY? NOVOU TELEVIZI? NOVÝ POČÍTAČ? NOVOU LEDNIČKU, SEDAČKU, KŘESLO, MP3ku, MOBIL, OBLEČENÍ, BOTY A SPOUSTU DALŠÍCH VĚCÍ?
Každý člověk je naprosto jedinečná osobnost s právem na život, svobodu a životní minimum (Alespoň podle mě!). Jestli jste nad tím článkem alespoň trochu přemýšleli a nebo vám jeho obsah něco říká, zamyslete a odpovězte na další otázku: "Mám opravdu tak mnoho starostí a problémů?!" Rozhlédněte se okolo sebe a poděkujte za všechno co máte, protože máme štěstí, že máme mnohdy víc než potřebujeme, aby jste byli šťastní.
TOPlist

Diskografie Nelly

29. června 2007 v 19:12 | Princezna |  Nelly Furtado
Album Whoa, Nelly obsahuje tyto songy:
1. Hey, Man!
2. ...On The Radio (Remember the Days)
3. Baby Girl
4. Legend
5. I´m Like a Bird
6. Turn Off The Light
7. Trynna Finda Way
8. Party
9. Well, Well
10. My Love Grows Deeper Part 1
11. I Will Make U Cry
12. Scared of You
13. Onde Estás
Druhé album obsahuje tyto písničky:
1. One Trick Pony
2. Powerless
3. Explode
4. Try
5. Fresh Off The Boat
6. Forca
7. Grass Is Green
8. Picture Perfect
9. Saturdays
10. Build You Up
11. Island Of Wonder
12. Childhood Dreams
Třetí a zatím poslední album se pyšní těmito hity:
1. Afraid
2. Maneater
3. Promiscuous
4. Glow
5. Showtime
6. No Hay Igual
7. Te Besque
8. Say It Right
9. Do It
10. In God´s hands
11. Wait for You
12. Somebody To Love
13. All Good Things (come to an end)
PS: Kdybych tu měla nějakou chybu, tak mi prosím řekněte, ale našla jsem písničky, které podle některých stránek nepatří nikam...tak v tom mám malilinko zmatek... :-) ale mělo by to být dobře.
TOPlist

Životopis

29. června 2007 v 18:33 | Ivanka |  Nelly Furtado
Nelly Kim Furtado se narodila se 2. 12. 1978 v Kanadě.
Znamení: Střelec
Otec: Antonio Jose Furtado (Je to portugalský imigrant.)
Matka: Maria Manuela Furtado (Je to portugalská imigrantka.)
Nelly pochází ze 3 sourozenců, kterými jsou sestra Lisa Anne Furtado a bratr Michael Anthony Furtado. Koncem osmdesátých let se její rodiče přestěhovali z Portugalska do Kanady, takže Nelly vyrůstala ovlivňována dvěma kulturami. V pubertě tedy zvládala plynule mluvit dvěma jazyky a k tomu se ještě rozhodla učit Hindsky a Španělsky. Od 9 do 18 let hrála na ukulele, pozoun, kytaru a klávesy. Ve dvanácti letech začala hrát ve své první skupině. Zpívali tehdy portugalsky a texty psala Nelly. V pozdějších letech ji začaly hodně ovlivňovat různí DJové a rappeři. Rodiče ale nikdy neměli dost peněz, byli chudí a jen tak si nemohli něco dovolit. Nelly se rozhodla své rodině trochu finančně pomoct. Jako malá pomáhala své matce jako pokojská, později dokonce jako hospodyňka. V nedávném rozhovoru Nelly prozradila, že zkušenosti a útrapy z dětství jí pomohly najít samu sebe pozitivní cestu ve svém životě. První vystoupení se konalo v kostele, kde byla ještě se svou matkou při příležitosti nějaké portugalské oslavy.
V roce 1995 Nelly ukončila středoškolské vzdělání a dostala se do Toronta, kde si oblíbila další hudební styl, tentokrát to byl Hip Hop.
V roce 1997 Furtado zakládá duo, které pojmenovala NELSTAR. Jedním ze členů je samozřejmě ona a druhým byl místní uznávaný muzikant Tallisman. Začali spolu tedy psát písně a hráli na koncertech. Dokonce uvažovali, že by natočili klip k písničce LIKE, ale Nelly na poslední chvíli řekla: "Ne!". Její představa byla úplně jiná a tak se po několika letech vydává na solovou dráhu. Z počátku to nebylo snadné, obcházela jedno vydavatelství za druhým, a tím vstoupit do světa showbussinesu. Nejvíce se její nahrávky líbily vydavatelství DREAMWORKS, takže už stačilo jen málo aby mohla vydat desku. Když jí DREAMWORKS nabídlo platnou nahrávací smlouvu, začala dělat na své nové desce. Její nová deska, která byla zároveň první se jmenuje WHOA, NELLY! Boduje na ní hned několik hitů jako I´M LIKE A BIRD nebo TURN OFF THE LIGHT (Oba tyto singly se objevily mezi Top 10 singly.) A čím že to zabodovala? Nelly, která k hudbě přistupuje s osobitou živostí a elánem spojila dohromady hned několik hudebních směrů, jako jsou třeba Hip Hop, Pop, Klasika, Folk, RnB, Trip Hop aj.
Píše se rok 2003 a s ním přichází druhá deska jménem FOLKLOR. Obsahuje 12 písní a každá z nich je něčím významná, alespoň pro ni. Jednu z těch písniček totiž věnovala své dceři: CHILDHOOD DREAMS. (Z nějaké stránky jsem vyčetla, že žádný hit nebodoval tak jako FORCA. Mě osobně se tato písnička nelíbí, ale proč ne?!).
Po dvou naprosto okouzlujících albech přichází to nejúspěšnější a tedy v pořadí třetí s názvem LOOSE, vydané v roce 2006.
A jak to bývá, s novou deskou přišla i nová vyzáž. Změna účesu a taky pomoc rappera TIMBALANDA, což je oblíbený producent, rapper a Hip Hoper. Společně vystupují ve svou klipech z alba: PROMISCUOUS a SAY IT RIGHT. V Americe nejvíce Nelly zabodovala s klipem a písní PROMISCUOUS (V překladu smíšený, různý, náhodný, promíchaný..), v Evropě to byl spíše hit MANEATER (V překladu lidožrout, lidojed, kanibal..). Za třetí nejúspěšnější singl je pokládaná písnička ALL GOOD THINGS a čtvrtým SAY IT RIGHT. Sama Nelly Furtado prohlásila, že si celkovou produkci (natáčení klipů a zpěv) nemůže vynachválit. Prý už sama chtěla skončit s veškerým natáčením, aby si mohla užívat s dcerou, ale něco ji přitáhlo a nakonec vzniklo naprosto optimistické, energií nabité, rychlé a taneční album....
Takže tím vám chci říct.....pokud toto album nemáte a Nelly máte alespoň trošilinku rádi, určitě si ho běžte koupit nebo si někde stáhněte písničky, protože to MUSÍTE MÍT!
PS: Nelly, přejeme ti dál mnoho štěstí a úspěchů!
TOPlist

Obrázky MCR!

24. června 2007 v 15:26 My Chemical Romance
Zde je několik obrázku MCR z Prahy, kde 3. 6. 2007 vystoupili v T-MOBILE Areně:
A tady máte pár obrázků z natáčení rozhovoru s Gerardem:
A ostatní:
K tomuto obrázku: s kapelou Green Day!
TOPlist

Životopis a vznik kapely

24. června 2007 v 15:08 My Chemical Romance
Datum založení: 2001 Členové: Gerard Way (zpěv)
Frank Iero (kytara)
Mikey Way (baskytara)
Bob Bryar (Bubeník)
My Chemical Romance je americká rocková skupina z New Jersey. Vznikla poté, co se Gerard Way stal svědkem útoků 11. září v New Yorku, což úplně změnilo jeho život. Pozval kamaráda Matta Pelissiera a začal psát texty. Za nějaký čas se k nim připojil kytarista Ray Toro a Gerardův mladší bratr Mikey Way s baskytarou. Pár měsíců poté přibyl Frank Iero jako druhý kytarista, který ve stejné době hrával i v jiné skupině. To bylo velice užitečné, poněvadž se přes ní dostali k prvním koncertům. Když se ta skupina rozpadla, vzali Franka ihned mezi sebe. V roce 2004 vystřídal bubeníka Matta Pelissiera Bob Bryar.
Své první album, které vyšlo v roce 2002, pojmenovali I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love. Obsahuje 11 písní a získalo skupině hodně fanoušků. Druhé album vydali roku 2004 a dostalo název Three Cheers for The Sweet Revenge. Gerard sám navrhl jeho obal a díky singlům jako I´m Not Okay a Helena se stali známějšími. Největší popularitu jim však přineslo nejnovější album The Black Parade vydané v říjnu 2006. Obsahuje singly Welcome to the Black Parade, I Don´t Love You, Famous Last Words nebo Teenagers a vyparáví příběh mladého muže, který onemocněl rakovinou a vzpomíná na svůj život a lituje, že ho neprožil naplno.
  • Zajímavost: Gerarda Waye jeho babička od malička učila kreslit, zpívat a vystupovat, takže hraje v kapelách už od 11 let.
TOPlist

Diskografie Hilary

24. června 2007 v 14:37 Hilary Duff
Dignity

Dignity

1. Stranger
2. Dignity
3. With Love
4. Danger
5. Gypsy Woman
6. Never Stop
7. No Work, All Play
8. Between You and Me
9. Dreamer
10. Happy
11. Burned
12. Outside of You
13. I Wish
14. Play With Fire
Metamorphosis

Metamorphosis

1. So Yesterday
2. Come Clean
3. Workin' It Out
4. Little Voice
5. Where Did I Go Right?
6. Anywhere But Here
7. The Math
8. Love Just Is
9. Sweet Sixteen
10. Party Up
11. Metamorphosis
12. Inner Strength
13. Why Not
Hilary Duff

Hilary Duff

1. Fly
2. Do you Want Me?
3. Weird
4. Hide Away
5. Mr. James Dean
6. Underneath This Smile
7. Dangerous To Know
8. Who's That Girl?
9. Shine
10. I Am
11. The Getaway
12. Cry
13. Haters
14. Rock This World
15. Someone's Watching Over Me
16. Jericho
17. The Last Song
Most Wanted, The Collector's Signature Edition

Most Wanted, The Collector's Signature Edition

1. Wake Up
2. The Getaway
3. Beat Of My Heart
4. Come Clean (Chris Cox remix)
5. Who's That Girl (acoustic version)
6. Mr. James Dean
7. So Yesterday
8. Metamorphosis
9. Rock This World (remix 2005)
10. Break My Heart
11. Jericho (remix 2005)
12. Fly
13. Supergirl
14. Party Up (remix 2005)
15. Girl Can Rock
16. Our Lips Are Sealed
17. Why Not (remix 2005)
Most Wanted

Most Wanted

1. Wake Up
2. The Getaway
3. Beat of My Heart
4. Come Clean (remix 2005)
5. Mr. James Dean
6. So Yesterday
7. Metamorphosis
8. Rock This World (remix 2005)
9. Break My Heart
10. Fly
11. Girl Can Rock
12. Our Lips Are Sealed
13. Why Not (remix 2005)
TOPlist

Filmografie Hilary

24. června 2007 v 14:32 Hilary Duff
1. Casper a Wendy
2. Kadet Kelly
3. Italské prázdniny
4. Agent Cody Banks
5. Dvanáct do tuctu
6. Moderní Popelka
7. Nikdy to nevzdávej!
8. Pan božský
9. Dvanáct do tuctu 2
10. Holky v balíku
TOPlist

Životopis Hilary Duff

24. června 2007 v 14:23 | Ivanka |  Hilary Duff
Zpěvačka a herečka Hilary Duff se narodila 28. 9. 1987 v Houstnu v USA.
Od pěti let navštěvovala balet a byla v něm výborná. Po dvou letech se dostala do velmi známého natečního klubu The Nutcracket (LOUSKÁČEK). Později začala hrát v reklamách a v jedenácti letech uspěla v konkurzu na film Casper Meets Wendy (CASPER a WENDY), který jí pomohl k úspěchu a slávě.
Později hrála jen malé role např. Chicago Hope, ale ve třinácti letech konečně uspěla v konkurzu na televizní seriál Lizzie McGuire. Amerika tento seriál milovala a tak se stalo, že se jim Hilary vryla do paměti. V několika dílech i zpívala, a protože to nebylo nejhorší, rozhodla se, že bude zpěvačka. V tu dobu vlastně vzniklo její první CD Santa Claus Lane.
To už ji znala celá Amerika a tak se nebylo čemu divit, že ji jako o závod začali obsazovat do filmů. První se jmenoval "Agent Cody Banks". Potom skončilo natáčení seriálu Lizzie McGuire a protože to produkci mrzelo, tak se rozhodli, že natočí film Lizzie McGuire Movie (ITALSKÉ PRÁZDNINY).
Za film Italské prázdniny Hilary dokonce získala cenu za nejlepší "puberťáckou" roli roku. Poté si založila vlastní skupinu a začala se zpěvu věnovat naplno. Na konci roku jí vyšlo již druhé a více úspěšné album Metamorphosis a souběžně natáčela film Cheaper by the Dozen (DVANÁCT DO TUCTU). V dubnu 2004 vyhrála cenu za nejlepší zpěvačku roku na Kids Choice Awards.
Tím ale rozhodně Hilařina kariéra nekončí. V červenci roku 2004 byl v kinech její další film, jménem A Cinderella Story (MODERNÍ POPELKA).
Na její další díla se podívejte ve článcích filmografie a diskografie.
TOPlist

Taháky do školy.

24. června 2007 v 13:11 | Ivanka
Milí spolužáci.... Ráda bych vám představila rubriku Taháky. Najdete zde několik dobrých a osvědčených taháků do školy. Jsou samozřejmě zvětšené, aby jste je dobře přečetli, takže si je stáhněte do wordu a upravte tak na velikost 4-8, záleží na tom, kam si jej chcete umístit.
Já si taháky dávám buď do pouzdra nebo ze zadní strany pravítka. Byla bych vám moc vděčná, kdyby jste mi napsali, kam si je dáváte vy!
Díky!
TOPlist

M - Lineární funkce

23. června 2007 v 20:50 | Já
Opět taháček...ale tentokrát vás omlouvá vše, co je, protože toto jsem se nikdy nebyla schopná naučit!
Funkce: Je pravidlo, které každému reálnému číslu z určité podmnožiny množiny R přiřazuje právě jediné reálné číslo. Definiční obor: Podmnožina množiny R, jejímuž každému prvku přiřazuje funkce f nějaké reálné číslo, se nazává definiční obror funkce f. Obor hodnot: Jsou to všechny hodnoty, kterých funkce nabývá. Kartézská soustava:soustava souřadnic v rovině, jejíž osy x,y jsou navzájem kolmé a jednotky délky jsou stejné na každé z obou os. Graf funkce: V souřadnicové soustavě OXY je množina všech bodů /x,f(x)/, kde xÎD(f).Graf lineární funkce: Grafem lineární funkce je vždy přímka, která není rovnoběžná s osou y. Každá přímka, která není rovnoběžná s osou y je grafem jisté lineární fce. Lineární funkce je každá funkce, kterou lze vyjádřit ve tvaru y=ax+b, kde a,b jsou libovolná reálná čísla. (i nulu).
y=ax+b - lineární funkce, a=0, y=b (př.-2) - konstantní funkce / b=0, y=ax (př.2x) - přímá úměrnost
TOPlist

Renesance

23. června 2007 v 20:47 | Ivanka
Tento tahák se vám bude hodit do Jazyka Českého nebo do Dějepisu, když se "nestihnete naučit".
ER-renesance=znovuzrození, znovuobjevení hodnot, které byly dočasně opomíjeny.Etapa ve vývoji evropského společenstva,politického a kulturního života. Světonázorový a umělecký proud.stol.Souvisela s rozvojem měst a vystoupení měšťanstva jako společenské síly=zesílení vlivu měsťanstva souviselo se vznikem manufaktur, rozšíření trhu, novými technickými objevy=bankéři, finančníci.Místo člověka ve světě není též dáno jednou pro vždy okamžikem narození do určitého prostředí, ale je určováno.
R zdůrazňuje - antiku(jako životní styl), racionalismus - lidský rozum je nejmocnější,individualismus(člověk je jedinečný svým myšlením a jednáním), relavitismus(snášelnilost k odlišným názorům). *13-16 stol, *Itálie, Florencie, Padov, *snaha o reformu katol. Církve směrem k prvotnímu kře. a hodnotám.H-humanus=lidský, je nedílnou součástí renesance.Literární a vědecké hnutí, které navazovalo na humanismus a odkaz Antiky.Je to soustava názorů - střed člověk -právo na život,štěstí, důstojnost.Nové žánry:traktáty, cestopis, životopis, řečnický projev, polemika, učebnice, herbář, odborné pojednání. IR-Dante Aligieri - božská komedie - Peklo, Očistec, Ráj.Odehrává se před 700 lety, děj začíná z noci ze Zeleného čtvrtku na Velký pátek roku 1300 a končí půlnocí příštího pátku;autobiografie;básník uprostřed svého života zabloudil v temném lese - symbol hříchu = pardál, lev, vlčice = symboly neřesti = rozmařilost, pýcha, lakota = zabraňují mu dobrat se štěstí. V pekle rozmlouvá s králi, filozofi, světci aj. Francesco Petrarka - Zpěvník - soubor básní napsaných v sonetu(čtrnáct veršů členěných do čtyř strof;dvou čtyřverší a dvou trojverší. 4 teze a 4 antiteze tvoří kvarteta a 3 syntézy po dvou tvoří terceta.Giovanni Boccaccio - Dekameron. Niccolo Machiavelli - politický traktát - Vladař, Mandragora.FR-Francoise Villon - Odkaz,(Malý testament - odkazuje svůj majetek svým přátelům, protože byl vyhnán z Paříže); Závěť(Velský testament - obsahuje i texty vážnější, kajícné, mravně nabádavé) = Balada.Francoise Rabelaise - vyprávění, komické zveličení tehdejších neduhů; nesmyslnou organizaci výchovy a vzdělání založené na bezduchém biflování;GARGANTUA A PANTAGRUEL. Michel de Montaigne - próza, eseje, nahodilé nápady, zabýval se vlastním nitrem a psych.pohnutky.AR - William Shakespeare - 40 her a 150 sonetů - odraz jeho milostných a přátelských citů;1. období - Komedie plná omylů, Zkrocení zlé ženy, Večer tříkrálový, Richard III, Romeo a Julie, Julius Caesar;2. období - Hamlet, Othello, Král Lear, Makbeth;3. romantické hry - Zimní pohádka, Bouře... velcí a silní renesanční lidé, vrhají se vážně do života. ŠR - Miguel de Cervantes Saavedra - Don Quijote de la Mancha, hra Ovčí pramen, hra Svůdce sevillský...
PS: Nezapomeňte si ho stáhnout do Wordu, a upravit na velikost pro vás ideální!
TOPlist

Španělština

23. června 2007 v 20:43 | Ivanka
Zdravím všechny nepoctivé školáky... :D a to teď myslím jenom v dobrém! Mám tady pro vás tanáček do španělštiny. Možná se vám bude hodit. Týká se oblečení, barev a také několika základních sloves:
Fráze: Qué desea? - Co chcete? (Quiero/Quería), De que talla? - Jaké velikosti? (De la talla..), De qué color? - Jaká barva? (De color ...).Me puedo probar esta camisa? - Můžu si zkusit toto tričko?, Cuánto cuestan estos pantalones? - Kolik stojí tyto gatě? Que ropa lleva Max? - Jaké nosíš věci Maxi?Slovíčka: el vestido - šaty, la chaqueta - sako, el cinturón - pásek, la ropa interior - spodní prádlo, el chaleco - vesta, la chagneta - sako, el chagnetón - zimní bunda, la ropa deporte - sportovní oblečení, los pantalones de chandál - tepláky, el pijama - pyžamo, vestido de noche - noční šaty/večerní, la bata - župan, la sudadera - mikina, la blusa - halenka, el abrigo - plášť, la camisa - p. košile, la falda - sukně, los pantalones - kalhoty, los vaqueros - džíny, los zapatos - boty, los calcetines - ponožky, el jersey - svetr, de algodón - bavlna, de pana - samet, de cuero - kůže, de piel - kožešina, de rayas - proužky, el trahe - oblek, la camiseta - halenka;tričko, la cazadora - bunda, el bolso - taška, de lana - vlna, de cuadros - kostičky, de liso - hladká, la corbata - kravata, de seda - hedvábí, ancha - široká, amplia - prostorný, clásicos - klasický, moderno - moderní, largas - dlouhé, cocta - krátké, barato - laciný, caro - drahý, grande - velký, pequeňo - malý,el cinturón - pásek, džíny - los vaqueros,las medias - punčocháče, una caja - krabice, una lata - konzerva, un paquete - sáček, media docena - půl tuctu Barvy:grises, naranja, rojo, azul, rosa, marrón, amarillo, negro, verde, blanco...Slovesa:Llamarse - jmenovat se(me llamo, te llamas, se llama, nos llamamos);Ser - být(soy, eres, es, somos);Vivir - bydlet(vivo, vives, vive, vivimos);Trabajar - pracovat(trabajo, trabajas, trabaja, trabajamos);Hablar - mluvit(hablo, hablas, habla, hablamos);Estudiar - studovat(estudio, estudias, estudia, estudiamos);Comer - jíst(como, comes, come, comemos);Estar - být(estoy, estás, está, estámos);Tener - mít(tenga, tienes, tiene, tienemos);Poner - položit/dát(pongo, pones, pone, ponemos);Ir - jít(voy, vas, va, vamos);Girar - zatočit(giro, giras, gira, giramos);Seguir - pokračovat(sigo, siges, sige, seguuímos, seguis, siguen);Abrir - otevřít(abro, abres, abre, abrimos);Cerrar - zavřít(cierro, cierres, cierra, ceirramos);Dar - dávat(doy, das, da, damos); Salir - odejít(salgo, sales, sale, salimos);Querer - chtít, milovat(quiero, quieres, quiere, quieremos);Poder - moci(puedo, puedes, puede, podemos);Hacer - dělat(hago, haces, hace, hacemos);Beber - pít(bebo, bebes, bebe, bebemos);Venir - přícházet(vengo, vienes, viene, venimos);Levantarse - vstát(me levanto, te levantas, se levanta, los levantamos);Ducharse - sprchovat se(me ducho, te duchas, se ducha, nos duchanos);Desayunarse - nasnídat se(me deseyuno, te deseyunas, se deseyuna, nos deseyunamos);Levarse - umývat(me levo, te levas, se leva, nos levamon);Acostarse - jít spát(me acuesto, te acuestas, se acuesta, nos acostamos);Peinarse - česat;Volver - vrátit se(vuelvo, vuelves, vuelve, volvemos);Empezar - začínat(empiezo, empiezas, empieza, empezamos);Vesterse - oblékat se(me visto, te vistes, se viste, nos vestimos);Cenar - večeřet;Limpiar - čistit;Ayudar - pomoci;Creer - myslet/věřit;Probar - zkusit;Saber - vědět(sé,sabes, sabe, sabemos);Costar - stát(cuesto, cuestas, cuesta, costamos);Preferir - upřednostňovat(prefiero, prefieres, prefiere, preferimos)
Samozřejmě, že si ho musíte stáhnout do wordu a aby se vám vešel na druhou stranu pravítka, zvolte velikost 4,5 - 5.
TOPlist

Nelly Furtado - All good things (Aj)

23. června 2007 v 20:37 ♪ Hudba ♪
All good things
Honestly what will become of me
don´t like reality
It´s way too clear to me
But really life is dandy
We are what we don´t see
Missed everything daydreaming

[Chorus:]
Flames to dust
Lovers to friends
Why do all good things come to an end
Flames to dust
Lovers to friends
Why do all good things come to an end
come to an end come to an
Why do all good things come to end?
come to an end come to an
Why do all good things come to an end?

Traveling I only stop at exits
Wondering if I´ll stay
Young and restless
Living this way I stress less
I want to pull away when the dream dies
The pain sets in and I don´t cry
I only feel gravity and I wonder why

Well the dogs were whistling a new tune
Barking at the new moon
Hoping it would come soon so that they could
Dogs were whistling a new tune
Barking at the new moon
Hoping it would come soon so that they could
Die die die die die

Well the dogs were barking at a new moon
Whistling a new tune
Hoping it would come soon
And the sun was wondering if it should stay away for a day ´til the feeling went away
And the sky was falling on the clouds were dropping and
the rain forgot how to bring salvation
the dogs were barking at the new moon
Whistling a new tune
Hoping it would come soon so that they could die.
TOPlist

My Chemical Romance - Cemetery Drive (Aj, Jč)

23. června 2007 v 20:29 ♪ Hudba ♪
My Chemical Romance - Cemetery Drive
This night
Walk the dead
In the solitary style
And crash the cemetery gates
In the dress your husband hates
Way down
Mark the grave
Where the search lights find us
Drinking by the mausoleum door
And they found you on the bathroom floor

Will I miss you
Will I miss you so far
And the collision of your kiss that made it so hard

Back home
Off the run
Singing songs that make you slit your wrist
It isn't that much fun
Staring down a loaded gun
So I won't stop dying
Won't stop lying
If you want I'll keep on crying
Did you get what you deserve?
Is this what you always want me for?

Will I miss you
Will I miss you so far
And the collision of your kiss that made it so hard

Way down
Way down
Way down
Way down
Way down
(Way down)
Way down
(Way down)
Way down
(Way down)
WAY DOWN!

Will I miss you
Will I miss you so far
And the collision of your kiss that made it so hard

When will I miss you?
When will I miss you?
So far
And the collision of your kiss that made it so hard
Made it so hard

Way down
Way down
Way down
Way down
Way down
Way down
Way down
Way down
Way… down…
My Chemical Romance - Hřbitovní cesta/jízda
Tuto noc
Chodí smrt
V osamělém stylu
A brána hřbitova rachotí
V šatech, které tvůj manžel nenávidí
Cesta dole
Označ hrob
Kde pátrací světla najdou nás
Pití u dveří mauzolea
A oni tě našli na podlaze v koupelně
Chci tě minout
Chci tě minout daleko
A kolize z tvého polibku to udělala tak těžké
Zpět domů
Mimo trať
Zpívání písní, které tě nutí podřezat si zápěstí
Není to moc velká legrace
Upři pohled dolů na připravenou zbraň
Tak já nepřestanu umírat
Nepřestane ležet
Jestli chceš, budu brečet
Dostalas to, co sis zasloužila?
Je to to, co chceš po mě vždy?
Chci tě minout
Chci tě minout daleko
A kolize z tvého polibku to udělala tak těžké
Cesta dole..
Chci tě minout
Chci tě minout daleko
A kolize z tvého polibku to udělala tak těžké
Kdy tě chci minout?
Kdy tě chci minout?
Tak daleko..
A kolize z tvého polibku to udělala tak těžké
Tak těžké...
TOPlist

My Chemical Romance - Cancer (Aj, Jč)

23. června 2007 v 20:21 ♪ Hudba ♪
My Chemical Romance - Cancer
Turn away,
If you could get me a drink
Of water cause my lips are chapped and faded
Call my aunt Marie
Help her gather all my things
and bury me
in all my favorite colors,
my sisters and my brothers, still,
I will not kiss you,
cause the hardest part of this,
is leaving you.

Now turn away,
cause I'm awful just to see
cause all my hair's abandoned all my body,
all my agony,
know that I will never marry,
Baby I'm just soggy from the chemo
but counting down the days to go.

It just ain't living
And I just hope you know
that if you say,
good-bye today,
I'd ask you to be true,
cause the hardest part of this,
is leaving you...

cause the hardest part of this,
is leaving you...
My Chemical Romance - RAKOVINA
Zajímá mě
Jestli bys mi dala napít
Moje rty jsou vyschlé a popraskané
Zavolej mojí tetě Marii
Pomoc ji posbírat všechny moje věci
A pohřbi mě
Ve všech mých oblíbených barvách
Mé sestry a mí bratři, zůstaňte
Nepolíbím Tě
Protože nejtěžší ze všeho
Je opustit Tě
Otoč se
Protože na pohled vypadám hrozně
Protože všechny moje vlasy opouštějí mé tělo
Celé moje utrpení
Vím, že se nikdy neožením
Lásko, právě umírám po chemoterapii
Ale mé dny se krátí
Je to zlý život
Já jen doufám, že víš
Jestli řekneš
Dnes sbohem
Chci, aby to co řekneš bylo pravdivé
Protože nejtěžší ze všeho
Je opustit Tě...
Protože nejtěžší ze všeho
Je opustit Tě...
TOPlist