Životopis

29. června 2007 v 18:33 | Ivanka |  Nelly Furtado
Nelly Kim Furtado se narodila se 2. 12. 1978 v Kanadě.
Znamení: Střelec
Otec: Antonio Jose Furtado (Je to portugalský imigrant.)
Matka: Maria Manuela Furtado (Je to portugalská imigrantka.)
Nelly pochází ze 3 sourozenců, kterými jsou sestra Lisa Anne Furtado a bratr Michael Anthony Furtado. Koncem osmdesátých let se její rodiče přestěhovali z Portugalska do Kanady, takže Nelly vyrůstala ovlivňována dvěma kulturami. V pubertě tedy zvládala plynule mluvit dvěma jazyky a k tomu se ještě rozhodla učit Hindsky a Španělsky. Od 9 do 18 let hrála na ukulele, pozoun, kytaru a klávesy. Ve dvanácti letech začala hrát ve své první skupině. Zpívali tehdy portugalsky a texty psala Nelly. V pozdějších letech ji začaly hodně ovlivňovat různí DJové a rappeři. Rodiče ale nikdy neměli dost peněz, byli chudí a jen tak si nemohli něco dovolit. Nelly se rozhodla své rodině trochu finančně pomoct. Jako malá pomáhala své matce jako pokojská, později dokonce jako hospodyňka. V nedávném rozhovoru Nelly prozradila, že zkušenosti a útrapy z dětství jí pomohly najít samu sebe pozitivní cestu ve svém životě. První vystoupení se konalo v kostele, kde byla ještě se svou matkou při příležitosti nějaké portugalské oslavy.
V roce 1995 Nelly ukončila středoškolské vzdělání a dostala se do Toronta, kde si oblíbila další hudební styl, tentokrát to byl Hip Hop.
V roce 1997 Furtado zakládá duo, které pojmenovala NELSTAR. Jedním ze členů je samozřejmě ona a druhým byl místní uznávaný muzikant Tallisman. Začali spolu tedy psát písně a hráli na koncertech. Dokonce uvažovali, že by natočili klip k písničce LIKE, ale Nelly na poslední chvíli řekla: "Ne!". Její představa byla úplně jiná a tak se po několika letech vydává na solovou dráhu. Z počátku to nebylo snadné, obcházela jedno vydavatelství za druhým, a tím vstoupit do světa showbussinesu. Nejvíce se její nahrávky líbily vydavatelství DREAMWORKS, takže už stačilo jen málo aby mohla vydat desku. Když jí DREAMWORKS nabídlo platnou nahrávací smlouvu, začala dělat na své nové desce. Její nová deska, která byla zároveň první se jmenuje WHOA, NELLY! Boduje na ní hned několik hitů jako I´M LIKE A BIRD nebo TURN OFF THE LIGHT (Oba tyto singly se objevily mezi Top 10 singly.) A čím že to zabodovala? Nelly, která k hudbě přistupuje s osobitou živostí a elánem spojila dohromady hned několik hudebních směrů, jako jsou třeba Hip Hop, Pop, Klasika, Folk, RnB, Trip Hop aj.
Píše se rok 2003 a s ním přichází druhá deska jménem FOLKLOR. Obsahuje 12 písní a každá z nich je něčím významná, alespoň pro ni. Jednu z těch písniček totiž věnovala své dceři: CHILDHOOD DREAMS. (Z nějaké stránky jsem vyčetla, že žádný hit nebodoval tak jako FORCA. Mě osobně se tato písnička nelíbí, ale proč ne?!).
Po dvou naprosto okouzlujících albech přichází to nejúspěšnější a tedy v pořadí třetí s názvem LOOSE, vydané v roce 2006.
A jak to bývá, s novou deskou přišla i nová vyzáž. Změna účesu a taky pomoc rappera TIMBALANDA, což je oblíbený producent, rapper a Hip Hoper. Společně vystupují ve svou klipech z alba: PROMISCUOUS a SAY IT RIGHT. V Americe nejvíce Nelly zabodovala s klipem a písní PROMISCUOUS (V překladu smíšený, různý, náhodný, promíchaný..), v Evropě to byl spíše hit MANEATER (V překladu lidožrout, lidojed, kanibal..). Za třetí nejúspěšnější singl je pokládaná písnička ALL GOOD THINGS a čtvrtým SAY IT RIGHT. Sama Nelly Furtado prohlásila, že si celkovou produkci (natáčení klipů a zpěv) nemůže vynachválit. Prý už sama chtěla skončit s veškerým natáčením, aby si mohla užívat s dcerou, ale něco ji přitáhlo a nakonec vzniklo naprosto optimistické, energií nabité, rychlé a taneční album....
Takže tím vám chci říct.....pokud toto album nemáte a Nelly máte alespoň trošilinku rádi, určitě si ho běžte koupit nebo si někde stáhněte písničky, protože to MUSÍTE MÍT!
PS: Nelly, přejeme ti dál mnoho štěstí a úspěchů!
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama