Březen 2008

CHYBY - HP a Kámen mudrců

29. března 2008 v 13:25 | Princezna |  Harry Potter a HP PORADNA
1. Jde o situaci, kdy jsou Hagrid a Harry v bance a stojí před trezorem s Kamenem mudrců. Skřet jim odemkne a vzápětí kousek ustoupí, dveře se otevírají, ale skřet nestojí dostatečně daleko a dveře by ho musely srazit... Pak se záběr zevnitř trezoru a dveře se bez překážky otevřou.
2. Hagrid při svém výčtu profesorů, kteří chrání Kámen, zmíní, Snapa. Ale na konci, když trio jde ke Kameni, Snapova hádanka z knihy chybí.
3. Hermiona poté, co se Harry dostal z lesa nazvala Voldemorta pravým jménem, ale toho se přece až do 5. ročníku bála.
4. Když utíkají před paní Norrisovou (školníkovou kočkou), tak Hermiona otevírá dveře a vytáhne čarodějničkou hůlku pravou rukou... v dalším záběru ji má v levé.
5. Když je Harry poprvé na hodině lektvarů, moc nedává pozor a něco si čmárá na pergamen. Je to text napsaný malými písmeny, který zabírá sotva půl stránky. Pak je ale pohled na Harryho zeředu a před sebou má pergamen, který je popsaný textem. Písmena v textu jsou daleko větší než ty, co psal předtím.
6. Profesor Quirrell vběhne do Velké síně a začne kříčet, že troll je ve sklepení a pak omdlí. O scénu později ale leží jinak, než když omdlel. Jde to vidět na jeho nohách.
7. Ve scéně, kdy Dudley ztratí rovnováhu a spadne do hadova terária, všimněte si, že pozice jeho vlasů se pořád mění. Dobře je to poznat na jeho mokré hlavě.
8. Zkuste si někdy spočítat na konci filmu v šachách koně... JE JICH TAM 5!
9. Když je hodina levitace, tak sedí nad Hermionou zrzavá holka. Ale když se Hermioně podaří levitovat pero, tak nad ní sedí kluk.
TOPlist

Harry Potter a Kámen mudrců

29. března 2008 v 13:06 | Princezna |  Harry Potter a HP PORADNA
Harry Potter a Kámen mudrců je první z dobrodružných příběhů o brýlatém chlapci čaroději, kterého vychovávala jeho teta a strýc. Harry dostává dopis napsaný zeleným inkoustem, který mu doručí sova. Na první pohled zvláštní dopis obsahuje pozvání do Bradavické školy čar a kouzel. Tedy vyzvání opustit svět lidí (mudlů), které Harry nemá nijak v lásce a stát se žákem kouzelné školy. Obr Hagrid pomůže Harrymu obstarat kouzelnické potřeby v Příčné ulici, které bude potřebovat. S nákladem čarodějných knih, bylin, kotlíků a sovou se Harry může vydat na londýnské nádraží King´s Cross, aby nastoupil do rudé lokomotivy na nástupišti 9 a 3/4, které je zraku lidí ukryté. Ve vlaku se potká s dalšími spolužáky, Hermionou a Ronem, které se stanou jeho prvními a nejlepšími přáteli v tomto kouzelném světě. Harry a jeho kamarádi se učí předmětům jako jsou Dějiny čar a kouzel, Obrana proti Černé magii, Čarování, Péče o kouzelné tvory aj. A nejen to. Dozví se, proč celých 11 let vyrůstal u svých příbuzných...
TOPlist

Nestydatý Daniel a Ruppert

25. března 2008 v 21:35 | Princezna |  Harry Potter a HP PORADNA
"Ale, ale, kampak to hoši koukáte?!"
TOPlist

Komiks - Kill Bill

25. března 2008 v 21:29 | Princezna |  Harry Potter a HP PORADNA
TOPlist


Danielova hra EQUUS

23. března 2008 v 23:08 | Princezna |  Harry Potter a HP PORADNA
Daniel Radcliffe alias Harry Potter nedávno zazářil v divadelní hře Equus. Již několik měsíců před premiérou chodil do posilovny, poněvadž hrál v této hře nahý. Své kolegy z filmu Harry Potter požádal, aby na hru nechodili. Ruppert Grint se dokonce nechal slyšet, že je rád, protože by se cítil trapně, dívat se na nahého kolegu - kamaráda z Harryho Pottera...
TOPlist