Prosinec 2008

OMLUVA

31. prosince 2008 v 11:05 | Princezna
Ahojte lidičky!
Tímto se chci moc omluvit všem návštěvníkům za to, že nepřidávám žádné články a mým SBčkům za to, že se neozývám.
My se totiž s rodinou stěhujeme do nového domečku a nemám čas chodit na počítač. V únoru by se mělo všechno spravit, protože zhruba od poloviny ledna bychom měly být přestěhované.
Prosím SBčka, aby to vydržely.
Jinak přeju krásný nový rok. Hodně úspěchů a však to znáte. Prostě ať se Vám vyplní všechno co se nevyplnilo v roce 2008.

Mějte se pěkně!

Papoušci

23. prosince 2008 v 17:26 | Princezna |  Obrázky na téma...

Vánoční animačky

23. prosince 2008 v 17:25 | Princezna |  Animace
TOPlist

Rihanna - Gucci

23. prosince 2008 v 17:23 | Princezna |  Rihanna
RihannaRihannaRihanna leggy in adverts for Gucci's Tattoo Heart Collection Campaign to Benefit UNICEF - Hot Celebs Home
TOPlist

Twilight - nejkrásnější písnička na světě

21. prosince 2008 v 18:07 | Princezna |  Twilight saga
TOPlistTak tato písnička se objevila v úžasném filmu TWILIGHT - STMÍVÁNÍ. Zaznívá asi v polovině filmu a je určená Belle, protože jak její název napoví - Belina ukolébavka. :-)
Když jsem ji slyšela poprvé, úplně mi běhal mráz po zádech. Pusťte si a uvidíte. :-)

Můj drahý synu... 3

14. prosince 2008 v 15:33 | Princezna |  Vtipy
Můj drahý synu,

píši pomalu, neboť vím, že neumíš rychle číst. Už nebydlíme tam kde předtím. Tvůj otec si přečetl, že nejvíc dopravních nehod se stane v 20 kilometrovém okruhu od domova a proto jsme se přestěhovali. Nemůžu ti napsat číslo domu, protože ho předchozí obyvatelé odmontovali a vzali s sebou aby si nemuseli měnit adresu.

Všechno je v novém domě velmi pěkné. I pračku máme, i když nějak nefunguje. Dala jsem do ní šaty, zatáhla za provázek a od té doby jsem šaty neviděla.


Ale není tady špatně. Minulý týden pršelo jen dvakrát. Poprvé tři dny a podruhé čtyři dny.

Poslala jsem ti kabát, který jsi chtěl, ale podle tvého otce by byl balík kvůli knoflíkům příliš těžký tak jsem je uřezala. Najdeš je v levé kapse.

Tvoje sestra dnes ráno porodila, ale ještě nevíme co. Takže ti zatím nedovedu říct, zda jsi strýc nebo teta.

Tvůj bratr některý den zavřel klíče do auta, měli jsme docela strach, neboť to trvalo skoro dvě hodiny, než mě s otcem z auta vysvobodili.

Soused minulý týden spadl do sudu s domácí hruškovicí. Zkoušeli ho vytáhnout, ale hrdinsky je přemohl a utopil se. Tři dny hořel v krematoriu.

Ale jinak se nic zvláštního neděje, všechno je ve starých kolejích.

Tvoje milující matka

PS: Chtěla jsem ti vložit nějaké peníze do obálky, ale byla už zalepená.TOPlist

Jak vyzrát na Vánoce?

13. prosince 2008 v 18:06 | Dychumba |  Trocha filosofie
Na jedněch stránkách jsem našla super článek, tak čtěte:

V dnešním světě se míchají starobylé tradice s trendy a požadavky moderní doby. Nejkrásnější ukázkou souboje těchto dvou sil jsou Vánoce. Podle tradic bychom měli dobu adventní prožít v klidu, v kruhu svých blízkých a pomalu se přitom připravit na svátky klidu a radosti. Vynález kreditních karet a teleshoppingu však dodal Vánocům novou dimenzi. Jak se s touto dimenzí vyrovnat a i v moderním světě zachovat svátkům jejich původní funkci se vám teď pokusím poradit.

Uklízíme
Strašákem každé hospodyňky je předvánoční úklid. Četl jsem o tom v časopise. Z reklam lze sice usuzovat, že zakoupením vhodného saponátu se byt uklidí víceméně sám, ale nenechte se mýlit. Celý minulý víkend jsem strávil úklidem jediné poličky a na konci neděle jsem zcela vyčerpán spočítal, že pokud bych měl uklidit celý byt, musel bych s předvánočním úklidem začít sedmnáctého května.
Má rada, jak snadno uklidit, proto zní: Na začátku prosince se rozhlédneme po bytě, zda v něm nejsou nějaké věci, které se tváří jako nepořádek. Tyto věci tajně shromáždíme ve sklepě a týden počkáme. Pokud věci nikdo nezačne shánět, jde skutečně o nepořádek, který ze sklepa vyneseme do kontejneru. Máme uklizeno.

Pečeme cukroví
Jedním z prvních znaků, že svátky klidu už klepou na dveře, je vůně pečeného cukroví. Již dva týdny před Štědrým večerem je cukroví plný špajz, pro samé plechy se nedá chodit po bytě a kvůli pečení dlouho ponocujeme a spíme jen tři hodiny denně. Po celé svátky se na cukroví nadává, tloustne se po něm a kazí se zuby. Na konci ledna se ztvrdlé cukroví vyhodí do popelnice a začne se držet dieta. Navíc je pečení namáhavá a zdlouhavá činnost.
Proto si místo cukroví uděláme popcorn. Hotový je raz dva, netloustne se po něm a když do másla přidáme hřebíček a skořici, bude vonět jako Vánoce.

Nakupujeme
Všechno, co potřebujeme k životu, najdeme v supermarketu. Před Vánoci je v nich narváno k prasknutí. Lidé před sebou tlačí vrchovatě naložené vozíky. Místo po ostatních lidech se dívají po regálech se zbožím a kupují hromady masa, bedny alkoholu, sušenek a sladkostí, laciné boty, ponožky, ručníky, povlečení, kabelky, CD přehrávače, televize, plyšové žirafy, balkánské sýry, počítačové hry atd. atd., takže to vypadá, že na Štědrý den přijde apokalypsa. Do jejich řevu a nevrlých nadávek se z reproduktorů linou koledy, zpívané něžnými, procítěnými hlasy:
"Jak jsi krásné, neviňátko, vprostřed bídy nebožátko…
A co my ti nuzní dáme, darovati co nemáme…
My ti zadudáme, písně zazpíváme…"
Samozřejmě, i ty koledy si můžeme koupit.

Zdobíme stromeček
Legenda zní, že když šel takhle jednou začátkem šestnáctého století Martin Luther večer domů, viděl skrz větve stromu prosvítat hvězdy. To se mu tak líbilo, že strom uřízl, přinesl domů a zapálil na něm svíčky, aby to vypadalo podobně a viděla to jeho rodina. I když by bývalo chytřejší rodinu vyvést ven a ukázat jim skutečný strom a skutečné hvězdy, napodobenina přírody se ujala, o čemž by mohly vyprávět miliardy mrtvých stromků.
Místo svíček se později začaly používat žárovky, a místo žárovek se dnes používají polovodičové svítící diody. Místo skutečných stromků se používají plastové napodobeniny, vyrobené z ropy. Iluze hvězd, které prosvítají větvemi, tak dosáhla nové dimenze, protože napodobenina byla nahrazena napodobeninou napodobeniny.
Abychom se vyhnuli této sprosté urážce přírody, stromeček si nepořídíme. Pořídíme si plakát stromečku a ten každé Vánoce vyvěsíme na stěnu. Konceptualisté mezi námi si mohou pořídit fotografii plastového stromečku. Když tam někdo může mít celý rok obrázek západu slunce pod tropickými palmami, nepřijde mi to jako úplně zcestný nápad.

Rozjímáme
Doba adventní byla od nepaměti určena k práci, půstu a rozjímání. Z toho je vidět, že Advent je komunistický přežitek, neboť dnešní doba mamonu stanovila účetní uzávěrku na konec kalendářního roku, takže se firmy o Adventu mohou přetrhnout, aby ještě stihly promrhat co nejvíc peněz a zvýšit si tak náklady. To pro vystresované zaměstnance znamená práci (aby se to stihlo před Vánoci), půst (neboť na polední přestávku není čas) a rozjímání (jak to všechno sakra stihneme?).
Takže vlastně funkce Adventu zůstaly zachovány, jen dostaly modernější kabát, o němž se našim předkům ani nesnilo.

Kupujeme dárky
Spousta lidí kupuje spoustě lidí tzv. praktické dárky. Praktické dárky jsou dárky, které bychom si stejně museli koupit sami, nebýt Vánoc. Praktické dárky radost neudělají, proto je nekupujeme. Daleko milejší je koupit blízkému člověku nějakou drobnost pro štěstí. "Pro štěstí" jsou věci, které nemají žádnou funkci kromě toho, že jsou hnusné. Štěstí se většinou vyrábí masově z umělé hmoty v Číně, obsahuje ftaláty, je karcinogenní a prodává se ve speciálních obchodech, které se jmenují "Obchůdeček pro radost", "Štěstíčko", "Dárky a dárečky" apod.
Rok poté přijdou při předvánočním úklidu věci pro štěstí na řadu jako první do kontejneru (neboť jak často použijete veselého závěsného gumového slona nebo tužku ve tvaru keramického pyje?), takže až budeme pod plakátem stromečku, za vůně popcornu, za zvuku syntetizátorových koled z Kauflandu rozechvěle rozbalovat první dárek z plastového obalu, budeme mít čistý stůl, připravený na nápor nového štěstí.
Přežili jsme Vánoce
Přežít Vánoce vlastně není tak složité. Stačí jen nenechat se strhnout tupým davem a vzdorovat reklamě a radám z časopisů (včetně těch mých). To, že Vánoce skončily, pak poznáte podle toho, že v obchodech místo koled hrají už zase techno.

(prosinec 2005)
ZDROJ: YDIOT.com
TOPlist

Západ Slunce

13. prosince 2008 v 17:28 | Princezna |  Vlastnoručně focené!
Minulou neděli jsem vyfotila západ Slunce. Myslím si, že se mi to povedlo docela solidně!


TOPlist

Stmívání (Twilight)

1. prosince 2008 v 19:50 | Princezna |  Twilight saga
Stmívání o čem je? TADY + trailer
Tak... film Stmívání podle knižní předlohy od spisovatelky Meyerové je tady. V sobotu jsem byla v kině a zítra jdu zase a o víkendu opět. Je to fakt nádherný film. Oni sice všichni píšou, že je to romantický horor, ale mě to spíš přišlo jako velice romantická komedie. :-)
Opravdu nádherný filmík a ať si každý říká kdo chce co chce! Vypráví o teenagerech, takže chytne za srdce spíš mládež a navíc ty lidi, kteří mají rádi tajemno a magično.
Stihla jsem si už stáhout soundtack, který mám celý komplet naposlouchaný ale rozhodně ne oposlouchaný. Nejkrásnějším songem je Bella's Lullaby, což je v češtině Bellina ukolébavka. Je to jediná písnička kde se nezpívá, ale hraje se tam hlavně na piano a housle. Opravdu krásné.
Takže pokud se chcete maličko zasmát, uvolnit, zasnít a napnout, rozhodně si zajdětě. Já hodnotím kladně.

100%
TOPlistPS: A pokud se Vám nebílí herečka nebo herec, tak rozhodně nedejte na první pohled, protože zahrané je to mistrovsky a nakonec zjistíte, že jsou Vám simpatičtí více než je Vám milé a třeba jim nakonec začnete fandit. Mimochodem a to nesmím zapomenout: Dychumba mě informovala, a tím mi způsobila obrovskou rados, že bude i druhý díl! Jen doufám, že to nedopadne špatně, odloučením nebo tak. :-) Mějte se famfárově a budu zase informovat.