Stojí za vidění..

Zlín v New Yorku

2. června 2008 v 16:57 | Princezna
Na internetu jsem našla PROMO VIDEO města Zlín. Zlín by se měl podle všeho prezentovat na festivalu v New Yorku. Nejsem si přesně jistá o jaký festival se jedná, ale snad o rozvoj cestovního ruchu. Můžete se tady podívat jak se jim povedlo.
Podle mě je to trochu roztěkané. Snímky přechází nerovnoměrně z budovy UTB na Baťův obchod, fotbal, šití, divadlo a taneční. Záběry jsou moc krátké a než se to stihne zaostřit či než to zaostříte sami, už aby jste vnímali další obrázek. Navíc nechápu, jaký význam tam má ta borka, co to fotí... Zlín je krásné město a ty záběry jsou jinak úžasné. Škoda že nepočkali na Zlaté jablko...
TOPlist

Makrofotografie hmyzu

31. května 2008 v 17:43 | Princezna
Na jedné stránce jsem objevila zcela unikátní makrofotografie hmyzu. Některé jsou dosti nechutné, ale už naprosto chápu, proč se celý život děsím pavouků. Představte si, že bychom to co je na těchto fotkách, viděli skutečně lidským okem.... Jednoho rána bychom se probudili a "rozkošný" pavouček by odpočíval na Vašem polštáři vedle Vaší hlavy. Mě by zrovna volali pohřebáky...
Více záběru najdete: ZDE
TOPlist

Lochnesská příšera

23. května 2008 v 21:52 | Princezna
Lochnesská příšera je tajemný živočich, který se údajně vyskytuje ve skotském jezeře Loch Ness. Podle hlášení pozorovatelů by měl být živočich dlouhý asi 15 - 20 m s nejméně 3 m krkem a výrůstkem v podobě rohu na hlavě. Někteří také uvádějí dlouhé tmavé chlupy. O jeho výskytu se vedou dlouhé spory, stejně jako o jeho přesném druhovém zařazení. Jisté je však to, že jde o jeden z nejčastějí zkoumaných druhů záhadných tvorů.
Skotové ji nejčastěji nazývají Nessie nebo Ness. Vědecké jméno uvádět nebudu, zamotaly by se mi prsty... (Nessiteras rhombopteryx).
Pověsti o životě Lochnessky jsou známy již několik staletí. Vůbec nejstarší dochovaná zmínka pochází ze 7. století. Od roku 1871 bylo mnoho hlášení o zpozorování jezerního živočicha. Patrně nejtěsnější kontakt s živočichem byl ohlášen v roce 1933, když manželé projíždějící autem po pobřeží jezera museli zastavit, protože přes celou cestu se plazilo tmavé, tlusté tělo a nakonec zmizelo ve vodě. I v dalších letech 20. století byla Lochnesska několikrát nafilmována a fotografována, ale žádný získaný dokument není natolik přesvědčivý, aby bylo možno uznat existenci tohoto živočicha.
Nejčastěji se uvádí teorie, která předpokládá, že živočich skutečně existuje, tvrdí, že jde o přežívající druh nějakého druhohorního ještěra. Výskyt těchto plazů byl prý potvrzen i ve sladkovodním prostředí a bylo by teoreticky možné, že by v izolovaném skotském jezeře mohl přežívat dodnes. Jezero je poměrně velké a hluboké, je spojeno s dalšími menšími jezery a nelze proto se stoprocentní jistotou vyloučit, že by i tak velký živočich mohl dlouhodobě unikat pokusům o ulovení. Vzhledem ke zmíněnému masovému nasazení špičkové techniky je to však velmi nepravděpodobné.
Řada dalších teorií vychází spíše z chyb pozorovatelů a uvádí jako možný zdroj pozorovaných jevů například hejna ryb nebo koberce vodních řas na hladině. Mohlo by se prý také jednat o tuleně, kteří se nějakým způsobem dostali do jezerních vod. Jiné vysvětlejí říká, že by mohlo jít o potopený strom, který se díky rozkladovým procesům náhle vyhoří na hladinu.
S další teorií přišel italský geolog, který tvrdí, že za podivnými úkazy připisovanými nestrůře je seizmická činnost. Jezero totiž leží na dodnes velmi činném geologickém zlomu. Tato teorie by však vysvětlovala jen případy náhlého vzedmutí hladiny a podivné zvuky. Na stranu zastánců příšery se v tomto případě postavil i britský geolog Roger Musson, který poukazuje na rozdílné časové údaje seizmické činnosti zlomu a hlášenými pozorováními.
Myslím si, že toto je spíše možné jako tvrzení o existenci Olgoje Chorchoje. Nicméně i tady se naskytuje mnoho podivných otázek:
 • Jak je možné že žije tak dlouho?
 • Je možné aby přežil, i když se kvality vod v dnešní době pohybují v černých číslech?
 • Čím se živí?
 • Proč ho dosud nenašli? Vždyť je tolik moderní techniky?
 • Je možné, aby žil jenom jeden? Proč jich není víc?
Posuďte sami:
Zdojem mi byla opět: Wikipedia. Mockrát děkuju!
TOPlist

Olgoj chorchoj

23. května 2008 v 21:21 | Princezna
Olgoj chorchoj je mýtický písečný červ žijící na jihu asijské pouště Gobi. Přestože existují svědectví několika očitých svědků a mnoho legend o tomto pouštním červu, jeho existence je přece jen velmi pochybná.
Někteří vědci si myslí, že by se teoreticky mohlo jednat o jeden z druhů z čeledi scinkovitých, kteří jsou velmi podobní plazům. Jenže scinci mají těla s nožičkami, zatímco všechna tvrzení o Olgojovi říkají, že má tělo bez končetin.
Prozatím žádný z vědců tohoto tvora neviděl, ale víra v něj je mezi Mongoly velice silná. Někteří jsou přesvědčení, že se nejedná o zvíře, nýbrž o mýtickou a nadpřirozenou bytost.
Je popisován jako zcela hladký živočich připomínající přerostlou žížalu nebo tlusté střevo naplněné krví a slizkou tekutinou. Údajně měří půl metru až metr a metr a půl. Při útoku (Ale viděl ho někdo?) se jeho narůžovělá barva změní v červenou až rudou, jeho přední část těla se vztyčí.
Veškerá svědectví jsou pouze z června nebo července, takže je zřejmé, že se objevuje pouze v této době. Při pohybu se neplazí dopředu, ale koulí se do strany, jakoby zametal, a zanechává tak velmi charakteristickou stopu.
Některé verze tvrdí, že při útoku Olgoj Chorchoj používá elektřinu, kterou generuje ve svém těle. Poté pomocí výboje zasáhne svůj cíl. Může to být až do 10 km. Jiná tvrzení spočívají v tom, že Olgoj má na svém těle vak či bublinu, kterou v případě potřeby naplní jedem, který vytváří pomocí složek své potravy, a rychlým smrštěním bubliny dojde k jejímu protržení a vystříknutí jedu na cíl. Složení jedu je dostatečně silné na to, aby zabilo dospělého člověka po několika vteřinách kontaktu s kůží.
Pastevci vyprávějí příběhy o svých setkáních s Olgojem Chorchojem. Jeden takový příběh popisuje muže, který jednou vstoupil do jurty (domu) a viděl tam na zemi ležet Olgoje. Rychle popadl ocelový kotlík na čaj, olgoje jím přikryl a rychle vytáhl ven před jurtu. Kotlík ovšem okamžitě zežloutl a jevil známky jako po poleptání kyselinou. Ostatně údajně všechny věci, které přišly do přímého kontaktu s Olgojem, žloutnou díky působení silného jedu, který je pravděpodobně takového složení, že dokáže leptat i kov (To bych chtěla vidět..)
Pátrat po Olgojovi se vydala v roce 1990 česká výprava, v červnu 1991 v časopisu FATE publikoval Ivan Mackerle článek, kde tvrdí, že Olgoj zabíjí elektrickým proudem.
Podle mě... já vlastně nevím co si mám myslet. Při dnešní technice pochybuju, že by na něho ještě nikdo nepřišel, ale to na Lochnessku taky ne, že?! Myslím si, že je možné, aby něco podobného existovalo, ale naskýtá se hned několik nejasných otázek.
 • Čím přijímá potravu?
 • Proč útočí na lidi?
 • Proč je jenom jeden? A je určitě jeden?
 • Jak to, že jsou zmínky o něm tak dlouhé? Tím myslím, jak je možné, že se dožil tolika let?
 • Teď to bude znít naivně a trapně, ale nedělali třeba chemici a vědci utajené výzkumy na žížalách?
 • Jak to, že nemáme jeho fotku, když ho vidělo už tolik lidí? Já vím, že v Mongolsku je asi problém sehnat solidní foťák, ale co ty výzkumy? To je tak rychlý v tom zahrabávání se? Nebo mají všichni strach?
Jako malá jsem viděla o něm dokument a od té doby o tom občas přemýšlím. Z dokumentu si nic moc nepamatuju, ale je to rozhodně zajímavé téma k přemýšlení..
Text jsem posbírala z několika stránek a encyklopedií, takže prosím nekopírovat. Nejvíce mi ale opět pomohla: Wikipedia
TOPlist

Zeitgeist The Movie, Duch doby

23. května 2008 v 20:51 | Princezna
Zeitgeist The Movie neboli Duch doby je americký film, který formou střihového dokumentu předkládá skeptický pohled na autenticitu textů Bible, konspirační teorie o teroristických útocích 11. září 2001 a vlivu Federálního rezervního systému.
Byl uvolněn v červnu 2007 jako nekomerční dokumentární film a je volně ke stažení na stránkách Google Video a YouTube. Velmi rychle získal povědomí uživatelů těch serverů. Podle jeho oficiálních stránek jeho výroba trvala rok a půl roku příprava, hledání a rozbor zdrojů.
Film je rozdělený do třech částí:
 • Největší příběh všech dob (The Greatest Story Ever Told)
 • Svět jako jeviště (All The World's A Stage)
 • Nestarejte se o muže za oponou (Don't Mind The Men Behind The Curtain)
Zdroj: Wikipedia
Mě osobně se tento film moc líbil. Sice jsem ho viděla před půl rokem, ale pořád mi po něm běhá mráz po zádech... Myslím si, že většina těch řečených věcí je pravda... a víc neřeknu...
TOPlist
 
 

Reklama