Trocha filosofie

POZOR na jablka

28. června 2009 v 20:00 | Princezna
JablkO = Vitamíny
Vitamíny = Síla
Síla = Moc
Moc = Prachy
Prachy = Ženský
Ženský = Sex
Sex = Aids
Aids
= Smrt
Varování:
Nejezte jablka!!

*Zdroj:addusqa*
TOPlist

IQ TEST pro BLONDÝNY

22. června 2009 v 15:22 | Princezna
Blondýnka se zúčastnila televizí show zaměřené na inteligenci. Možná výhra byla 1.000.000 EUR.Moderátor jí položil následující otázky:

Logika jedné ženy

22. června 2009 v 15:14 | Princezna
Vravela jedna žena ↓

Jedu domu autobusem.
Autobus je přeplněný, takže vzdám ražení lístku a chci poprosit paní přede mnou, aby mi jej orazila.
Ale jak ji nejlépe oslovím? Budu jí tykat anebo vykat?
Na předposlední zastávce nevystoupila, takže jede až na zastávku poslední.
Pořádně si jí prohlídnu. Má sebou láhev vína, takže jede určitě k nějakému muži.
Ta lahev vína není zrovna z nejlevnějších, takže to musí být hezký muž.
U nás jsou ale jen dva hezcí muži - můj muž a můj milenec.
K mému milenci nemůže jet, protože tam jedu já.
Takže jede k mému muži. Můj muž má dvě milenky - Katrin a Andreu.
Katrin je na dovolené.
Já: "Andreo, můžeš mi prosím orazit lístek?"
Andrea: "Známe se?"

Jak vyzrát na Vánoce?

13. prosince 2008 v 18:06 | Dychumba
Na jedněch stránkách jsem našla super článek, tak čtěte:

V dnešním světě se míchají starobylé tradice s trendy a požadavky moderní doby. Nejkrásnější ukázkou souboje těchto dvou sil jsou Vánoce. Podle tradic bychom měli dobu adventní prožít v klidu, v kruhu svých blízkých a pomalu se přitom připravit na svátky klidu a radosti. Vynález kreditních karet a teleshoppingu však dodal Vánocům novou dimenzi. Jak se s touto dimenzí vyrovnat a i v moderním světě zachovat svátkům jejich původní funkci se vám teď pokusím poradit.

Uklízíme
Strašákem každé hospodyňky je předvánoční úklid. Četl jsem o tom v časopise. Z reklam lze sice usuzovat, že zakoupením vhodného saponátu se byt uklidí víceméně sám, ale nenechte se mýlit. Celý minulý víkend jsem strávil úklidem jediné poličky a na konci neděle jsem zcela vyčerpán spočítal, že pokud bych měl uklidit celý byt, musel bych s předvánočním úklidem začít sedmnáctého května.
Má rada, jak snadno uklidit, proto zní: Na začátku prosince se rozhlédneme po bytě, zda v něm nejsou nějaké věci, které se tváří jako nepořádek. Tyto věci tajně shromáždíme ve sklepě a týden počkáme. Pokud věci nikdo nezačne shánět, jde skutečně o nepořádek, který ze sklepa vyneseme do kontejneru. Máme uklizeno.

Pečeme cukroví
Jedním z prvních znaků, že svátky klidu už klepou na dveře, je vůně pečeného cukroví. Již dva týdny před Štědrým večerem je cukroví plný špajz, pro samé plechy se nedá chodit po bytě a kvůli pečení dlouho ponocujeme a spíme jen tři hodiny denně. Po celé svátky se na cukroví nadává, tloustne se po něm a kazí se zuby. Na konci ledna se ztvrdlé cukroví vyhodí do popelnice a začne se držet dieta. Navíc je pečení namáhavá a zdlouhavá činnost.
Proto si místo cukroví uděláme popcorn. Hotový je raz dva, netloustne se po něm a když do másla přidáme hřebíček a skořici, bude vonět jako Vánoce.

Nakupujeme
Všechno, co potřebujeme k životu, najdeme v supermarketu. Před Vánoci je v nich narváno k prasknutí. Lidé před sebou tlačí vrchovatě naložené vozíky. Místo po ostatních lidech se dívají po regálech se zbožím a kupují hromady masa, bedny alkoholu, sušenek a sladkostí, laciné boty, ponožky, ručníky, povlečení, kabelky, CD přehrávače, televize, plyšové žirafy, balkánské sýry, počítačové hry atd. atd., takže to vypadá, že na Štědrý den přijde apokalypsa. Do jejich řevu a nevrlých nadávek se z reproduktorů linou koledy, zpívané něžnými, procítěnými hlasy:
"Jak jsi krásné, neviňátko, vprostřed bídy nebožátko…
A co my ti nuzní dáme, darovati co nemáme…
My ti zadudáme, písně zazpíváme…"
Samozřejmě, i ty koledy si můžeme koupit.

Zdobíme stromeček
Legenda zní, že když šel takhle jednou začátkem šestnáctého století Martin Luther večer domů, viděl skrz větve stromu prosvítat hvězdy. To se mu tak líbilo, že strom uřízl, přinesl domů a zapálil na něm svíčky, aby to vypadalo podobně a viděla to jeho rodina. I když by bývalo chytřejší rodinu vyvést ven a ukázat jim skutečný strom a skutečné hvězdy, napodobenina přírody se ujala, o čemž by mohly vyprávět miliardy mrtvých stromků.
Místo svíček se později začaly používat žárovky, a místo žárovek se dnes používají polovodičové svítící diody. Místo skutečných stromků se používají plastové napodobeniny, vyrobené z ropy. Iluze hvězd, které prosvítají větvemi, tak dosáhla nové dimenze, protože napodobenina byla nahrazena napodobeninou napodobeniny.
Abychom se vyhnuli této sprosté urážce přírody, stromeček si nepořídíme. Pořídíme si plakát stromečku a ten každé Vánoce vyvěsíme na stěnu. Konceptualisté mezi námi si mohou pořídit fotografii plastového stromečku. Když tam někdo může mít celý rok obrázek západu slunce pod tropickými palmami, nepřijde mi to jako úplně zcestný nápad.

Rozjímáme
Doba adventní byla od nepaměti určena k práci, půstu a rozjímání. Z toho je vidět, že Advent je komunistický přežitek, neboť dnešní doba mamonu stanovila účetní uzávěrku na konec kalendářního roku, takže se firmy o Adventu mohou přetrhnout, aby ještě stihly promrhat co nejvíc peněz a zvýšit si tak náklady. To pro vystresované zaměstnance znamená práci (aby se to stihlo před Vánoci), půst (neboť na polední přestávku není čas) a rozjímání (jak to všechno sakra stihneme?).
Takže vlastně funkce Adventu zůstaly zachovány, jen dostaly modernější kabát, o němž se našim předkům ani nesnilo.

Kupujeme dárky
Spousta lidí kupuje spoustě lidí tzv. praktické dárky. Praktické dárky jsou dárky, které bychom si stejně museli koupit sami, nebýt Vánoc. Praktické dárky radost neudělají, proto je nekupujeme. Daleko milejší je koupit blízkému člověku nějakou drobnost pro štěstí. "Pro štěstí" jsou věci, které nemají žádnou funkci kromě toho, že jsou hnusné. Štěstí se většinou vyrábí masově z umělé hmoty v Číně, obsahuje ftaláty, je karcinogenní a prodává se ve speciálních obchodech, které se jmenují "Obchůdeček pro radost", "Štěstíčko", "Dárky a dárečky" apod.
Rok poté přijdou při předvánočním úklidu věci pro štěstí na řadu jako první do kontejneru (neboť jak často použijete veselého závěsného gumového slona nebo tužku ve tvaru keramického pyje?), takže až budeme pod plakátem stromečku, za vůně popcornu, za zvuku syntetizátorových koled z Kauflandu rozechvěle rozbalovat první dárek z plastového obalu, budeme mít čistý stůl, připravený na nápor nového štěstí.
Přežili jsme Vánoce
Přežít Vánoce vlastně není tak složité. Stačí jen nenechat se strhnout tupým davem a vzdorovat reklamě a radám z časopisů (včetně těch mých). To, že Vánoce skončily, pak poznáte podle toho, že v obchodech místo koled hrají už zase techno.

(prosinec 2005)
ZDROJ: YDIOT.com
TOPlist

Co dělat při líbání??

7. listopadu 2008 v 17:32 | Princezna
Ahojte lidičky!
Na netu jsem našla další pochybný a zároveň podivný článek na téma kissing! :D
Nedávno jsem zveřejnila článek jménem: Pravidla líbání a teďka se "naučíme" co dělat při takovém líbání...no co asi...ale nevadí......
Prostě já ho sem musím dát, protože to opravdu patří do rubriky Trocha filosofie na 100%.

opice_polibek.jpg

Líbání není o tom strčit tomu druhému jazyk do pusy. Jde hlavně o hru, do které se zapojují nejen rty a jazyk, ale také ruce,oči a celé tělo!Tady máš radu co při líbáni s:

...rukama
Zajeď jednou rukou svému miláčkovi do vlasů a druhou ho/jí obejmi. Ne, že takhle ale zůstaneš
nehybně jako mumie. Při líbání je všechno dovoleno - hlazení, kroužení bříšky prstů nebo jemné škrábání. Ale ne, že mu/jí bude cvrčet krev! Hlavně buď něžný/á.

...jazykem
Hýbej jazykem v krouživém pohybu, anebo si se svým miláčkem jazyky vzájemně proplétejte,
přejíždějte jazykem rty a dásně druhého, nebo se jen zkuste dotýkat špičkami jazyků.
Protože na jazyku je spousta nervových zakončení, budeš mít pocit, že se vznášíš!

...očima
Drtivá většina párů při líbání zavírá oči. Proč tomu tak je? I to už zkoumali odborníci. A na
co přišli? Při líbání prý dojde k přetížení smyslů a přivřením víček tohle přetížení zmírňuješ.
Protože při líbání máš obličej svého miláčka hodně blízko, vidíš ho rozmazaně nebo zkresleně.
To může být poměrně nepříjemné, takže radši zavřeš oči. Anebo dalším důvodem, proč se
zavírají oči, je to, že se tak můžeš líp soustředit na něhu a lásku svého partnera. Navíc snáz překonáš svoji stydlivost!


TOPlist

Deja Vu

24. října 2008 v 20:44 | Princezna
Deja Vu je způsobeno jakýmsi zkratem v mozku. Lidský mozek používá 2 typy paměti - krátkodobou a dlouhodobou. Ano, právě krátkodobou používáme mnohem častěji než dlouhodobou. Většina vjemů, myšlenek a prožitků se ukládá do krátkodobé. To vše z důvodu, abychom nepřehlcovali právě dlouhodobou paměť. Vysvětlovat jaký je rozdíl mezi těmito paměťmi, myslím je zbytečné, ale kdo by to chtěl prostudovat tak ZDE.
Problém Deja Vu je vcelku jednoduchý. Člověk prožívá některou ze situací, povětšinou modelovou či něčím význačnou. Mozek by měl vše uložit do krátkodobé paměti, avšak v důsledku zkratu (či chyby chcete-li) místo krátkodobé otevře dlouhodbou. Díky tomu, že zpřístupní dlouhodobou máte asi sekundový pocit, že jste již něco takového zažili. Je to důsledkem toho, že mozek natahuje tuto situaci jakoby z dlouhodobé paměti. Proto se vám zdá, že jste již někdy v minulosti něco podobného zažili. Samozřejmě je to velice zjednodušeně řečeno, ale rozepisovat se zde o hemisférách by zabralo zbytek článku, takže prostudovat a vyzkoušet si test na ovládání hemisfér můžete ZDE.

Tento článek jsem převzala z blogu Road To Hell, ale myslím si, že je hodně nepřesný a velice zjednodušený, takže koho tato problematika opravdu zajímá, tak výše jsem uvedla článek o hemisférách a jinak hodně dobře rozepsané Deja Vu je ZDE.

Ještě jsem Vám našla obrázek, ale já osobně z něho nejsem nijak moudrá! émoticones tronche 3

TOPlist

Pravidla líbání

23. října 2008 v 20:00 | Princezna
Ahoj lidičky! Našla jsem na internetu pomyslné pravidla líbání. Opravdu netuším jestli si je vymýšlela majitelka blogu sama nebo jestli je někde našla, ale u některých jsem se musela smát! Však uznejte sami!01. Dívka mladší 14let nesmí být políbena pořádně.
02. Dívka má mít krásné rudé rty, které vábí k polibku.
03. Dívka nesmí povolit více než 50 polibků za den.
04. Při líbání má chlapec držet dívku kolem krku a dívka kolem pasu.
05. Při líbání má chlapec přitisknout nejen rty, ale celé tělo.
06. Pohled chlapce po polibku děvčeti do očí, znamená to, že ji miluje.
07. Líbej jen toho, po kom toužíš a koho miluješ.
08. Polibek v obětí- láska.
09. Ve tmě dej jenom 10 polibků.
10. Nelíbej se s každým.
11. Polibek není špatný, ale dobrý zvyk!!!
12. Pamatuj-polibku se nebraň!!!
13. Každá dívka, která miluje, je při polibku vážná a vášnivá.
14. Polibek po dívce nechtěj, dej jí ho sám.
15. Chlapec líbá opatrně a pozorně.
16. Na polibek čeká dívka s pootevřenými ústy.
17. Když se dva líbají s pootevřenými ústy-dlouho se nepustí.
18. Po polibku má dívka sklopit oči.
19. Od polibku se nesluší odtrhnout.
20. Když jsi s chlapcem poprvé, nedovol, aby tě políbil.
21. Násilím polibek daný není slušný, ale je nejlepší.
22. K líbání volte klidná a tichá místa.
23. Kousání a jiné zvyky jsou nevhodné.
24. Kratší polibek-nejpříjemnější.
25. Polibek nezanechává žádné stopy, a proto se může líbat vždy a všude...

Tak co vy na to? ZDROJ: Road to Hell

Jaká jsi podle měsíce narození?

18. října 2008 v 19:43 | Princezna
Na tomto suprovém blogu: BERUSKA jsem našla tento článek, tak se mrkněte, jak to na Vás sedí.

Jaká jsi podle měsíce narození?

Leden - Je hezká, ale falešná.
Únor - Je kočka, ale podivná.
Březen - Je hezká.
Duben - Je hezká a stojí za to.
Květen - Je protivná a nestojí za to.
Červen - Je hezká a milá.
Červenec - Je hezká, ale protivná.

Srpen - Je dobrá, ale chlapci o ni nestojí.
Září - Je pěkná má pěknou tvář.
Říjen - Je hezká a umí milovat.
Listopad - Je ošklivá, ale má pěknou postavu.
Prosinec - Je hodná a ve společnosti se chová slušně.

PS: Já jsem teda únor.
TOPlist

Několik důvodů proč být dívkou

1. července 2008 v 21:54 | Princezna
Je úžasné být holkou....
 • ....protože většina inteligenčních genů sedí na ženském chromozomu X
 • ...protože ženy žijí prokazatelně déle než muži
 • ...protože jednou za měsíc máme dobrou výmluvu,proč nejít na Tv
 • ...protože si můžeme koupit nejnovější romantické CD,aniž bychom platily za slabochy
 • ....protože nás nikdo nepovažuje za lesbičky,když se držíme s přítelkyní za ruce
 • ....protože dokážeme dělat tři věci najednou:telefonovat,líčit se a dívat se na televizi
 • ...protože můžeme uhry zamalovat
 • ...protože nemusíme mít strach,když nás matka našeho idola požádá,abychom si u ní doma zuly boty
 • ...protože naši rodiče vždycky zaplatí účet za mobil,abychom byli ždycky k dosažení
 • ...protože si umíme učitele omotat milým úsměvem okolo prstu
 • ...protože u oblíbeného filmu můžeme bez zábran brečet,aniž by se po nás někdo divně díval
 • ...protože existují parkoviště pro ženy,fitness studia pro ženy a kvóty pro zaměstnávání žen
 • ...protože máme vždycky dobrou výmluvu pro přenocování u kamarádky : ,,Abych nemusela jít domů sama"
Já bych těch důvodů našla pro i proti hned několik...
Ukradeno: ZDROJ
TOPlist

Koukni se a přemýšlej.

29. června 2007 v 20:12 | Princezna
Nedávno jsem něco hledala na internetu a trošku jsem zabrousila do jiných končin.......... Našla jsem velice zajímavý článek o lidských hodnotách. Autorka tam píše, aby každý, kdo si jej přečte zkopíroval obsah a umístil ho na své stránky. Doufám, že nebude vadit, když sem připíšu něco ze své hlavy.
Vy, co si tento článek přečtete, nejspíš žijete v tak vyspělém státu, možná i moderním, že máte internet, počítač a všechno co k tomu patří. Ale zkuste se rozhlédnout okolo sebe a zeptat se na otázku:
Vadí ti něco? Máš nějaký problém?
1. Nerad chodíš do školy?
Oni chodí rádi.
2. Nemáš rád ovoce a zeleninu?
Oni si nevybírají.
3. Jsi na dietě?
Oni na ni umírají, protože nemají co jíst.
4. Vadí ti, že tvoji rodiče se ti pletou do života?
Oni nemají rodiče.
5. Nudí tě pořád stejné hry a hračky?
Oni nemají na výběr.
6. Koupili ti Adidas a ty si chtěl Nike?
Tady mají jen jednu značku.
7. Vadí ti, že musíš v 8 večer spát?
Oni se nechtějí probudit.
JE MI TO, CO MÁM DOMA MÁLO? CHCI NOVÉ HRAČKY? NOVOU TELEVIZI? NOVÝ POČÍTAČ? NOVOU LEDNIČKU, SEDAČKU, KŘESLO, MP3ku, MOBIL, OBLEČENÍ, BOTY A SPOUSTU DALŠÍCH VĚCÍ?
Každý člověk je naprosto jedinečná osobnost s právem na život, svobodu a životní minimum (Alespoň podle mě!). Jestli jste nad tím článkem alespoň trochu přemýšleli a nebo vám jeho obsah něco říká, zamyslete a odpovězte na další otázku: "Mám opravdu tak mnoho starostí a problémů?!" Rozhlédněte se okolo sebe a poděkujte za všechno co máte, protože máme štěstí, že máme mnohdy víc než potřebujeme, aby jste byli šťastní.
TOPlist
 
 

Reklama